Stomatologia

Stomatologia

 1. W naszym Centrum pracujemy na materiałach renomowanych firm, które jakościowo najbardziej przypominają strukturę zębów. Pozwalają na estetyczne i funkcjonalne uzupełnienie brakujących tkanek zębów.

  Przeprowadzamy wybielanie zębów w pełni bezpiecznymi metodami. Technologie stosowane w naszym Centrum są całkowicie nieszkodliwe dla tkanek zębów, a działanie wybielające jest długotrwałe. W ofercie posiadamy zestaw ZOOM (system wybielający + lampa) - opisy znajdą Państwo poniżej.

Profilaktyka

Profilaktyka

 1. Codzienna dbałość o higienę jamy ustnej, codzienne mycie zębów (szczotkowanie i czyszczenie nicią dentystyczną oraz płukanie płynami dezynfekującymi jamę ustną) to najważniejsze kroki na drodze ograniczenia rozwoju próchnicy.

  Samodzielne zabiegi higieniczne jamy ustnej to podstawa, ale należy przede wszystkim korzystać z systematycznych wizy kontrolnych u stomatologa i bezpłatnych badań kontrolnych, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem własnych zębów, ich zdrowym wyglądem.

  Profilaktyka stomatologiczna pełni bowiem rolę swoistej szczepionki przed próchnicą. Warto więć zadbać o zdrowie naszych zębów, zanim pojawi się ból, nadwrażliwość tkanek zębów, nieprzyjemny zapach z ust, czy nieestetyczny kolor zębów.

  Instrukcja mycia zębów
  Technika mycia zębów powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Dentyści zalecają myć zęby w następujący sposób: przyciśnij szczoteczkę pod kątem 45° do krawędzi dziąseł, a następnie kolistymi ruchami przesuwaj ją od krawędzi dziąseł w kierunku korony zębów. wyczyść w ten sposób zewnętrzną i wewnętrzną część zębów, szczotkuj powierzchnie żujące zębów trzonowych krótkimi ruchami w tył i w przód.

  Instrukcja czyszczenia zębów nicią dentystyczną
  Urwij kawałek nici dentystycznej o długości ok. 40 cm, owiń jej końce na palcach środowych obu rąk, a następnie napnij nić na długości kilku centymetrów pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. ostrożnie wprowadź nić w przestrzeń międzyzębową i przesuwaj ją ruchami w górę i w dół w stosunku do krawędzi dziąseł, aby uniknąć ich uszkodzenia. po użyciu nici wypłucz usta wodą.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

 1. Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zębów objętych procesem próchnicowym. W zależności od stopnia zaawansowania próchnicy wyróżniamy plamę próchnicową, którą poddajemy się szybkiemu i nieinwazyjnemu leczeniu. W tej sytuacji stosuje się zabiegi remineralizujące szkliwo (fluoryzacja), czyli zapobiegające dalszemu rozwojowi choroby. Niestety zaniedbana, czy pominięta w tej fazie próchnica może szybko się przekształcić w próchnicę obejmującą pozostałe tkanki zęba, czyli powodującą widoczne ubytki w zębie, które muszą być poddane leczeniu. Kolejnym etapem w rozwoju próchnicy jest próchnica głęboka, powodująca bardzo często odczuwany ból zęba: przy spożywaniu zimnych i gorących napojów i słodkich potraw. Nieleczona i ignorowana próchnica może prowadzić do schorzeń miazgi zęba, co z kolei prowadzi do długiego procesu leczenia endodentycznego.
  By jak najwcześniej powiedzieć próchnicy "STOP" skorzystaj z konsultacji dentystycznej w naszym Centrum raz na sześć miesięcy.

Protetyka

Protetyka

 1. Protetyka zajmuje się zarówno uzupełnianiem brakujących zębów, jak i rekonstrukcją zniszczonych zębów. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu stomatognatycznego brak zęba wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Dlatego w przypadku utraty chociaż jednego z zębów, warto skonsultować się z lekarzem dentystą - protetykiem. Uniknąć wówczas można powikłań polegających na przemieszczaniu się pozostałych zębów, powstawaniu szpar między nimi. Jeśli ząb jest bardzo zniszczony, nieestetyczny, przebarwiony powinien być zaopatrzony wkłądem koronowo-korzeniowym i koroną. Wiele osób, u których pojawiły się liczne braki w uzębieniu decydują się na wykonanie protezy.

  Dysponujemy własnym laboratorium protetycznym. Wszystkie prace wykonujemy na miejscu, co znacznie skraca czas oczekiwania i pozwala na bieżącą kontrolę jakości.

  Nowe metody i materiały oraz rosnące wymagania pacjentów związane ze zmianą świadomości społecznej i postrzegania siebie, bezpośrednio przyczyniły się do rozwoju stomatologii estetycznej. Automatycznie stała się ona jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin stomatologii. W naszym centrum wykonujemy licówki oraz korony pełnoceramiczne.

  Licówki
  to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów. Licówki likwidują wszelkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że wyglądają one zdrowo i naturalnie.

  Korony pełnoceramiczne
  wykonane są tylko i wyłącznie ze specjalnej, bardzo wytrzymałej porcelany. Dzięki wyeliminowaniu metalu można uzyskać efekt idealnego odwzorowania struktury i koloru zęba. W porównaniu z koronami w których porcelana jest napalana  na metal ze stopów szlachetnych korony pełnoceramiczne jeszcze lepiej potrafią oddać strukturę anatomiczną i kolor zęba. Jeżeli prześwietlimy ząb naturalny i koronę pełnoceramiczną silnym światłem, nie będzie można stwierdzić różnicy. Oznacza to, że praktycznie przy każdym oświetleniu korona pełnoceramiczna wygląda naturalnie.

Endodoncja

Endodoncja

 • Jest to dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych.

  Gdy próchnica doprowadziła do przedostania się bakterii do miazgi zęba (jamy), tym samym powodując jej zapalenie, martwicę lub zgorzel - konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego (endodontycznego). W trakcie zabiegu usuwa się zainfekowaną tkankę z wnętrza zęba, ząb oczyszcza się chemicznie i mechanicznie, a powstałą przestrzeń wypełnia szczelnie specjalnym materiałem.

  Leczenie endodontyczne jest przeprowadzane przy bardzo głębokich ubytkach, którym towarzyszą stałe dolegliwości bólowe przy martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu.

Periodontologia

Periodontologia

 1. W wyniku niewłaściwej higieny dochodzi do odkładania się płytki nazębnej, czyli kamienia nazębnego. Pojawia się wówczas stan zapalny dziąseł, krwawienie z dziąseł, dochodzi do do zaburzenia równowagi we florze bakteryjnej w szczelinie dziąsłowej.

  Przyczyn chorób przyzębia jest wiele. Do najczęstszych - od nas bezpośrednio zależnych - można zaliczyć niewłaściwą higienę jamy ustnej. Dodatkowo choroby przyzębia mogą potęgować takie czynniki jak: nieprawidłowy zgryz, brak punktów stycznych, zgrzytanie zębami, nikotyna. Warto podkreślić, że także nieodpowiednie odżywianie się, przyjmowanie niektórych leków oraz wysoki poziom stresu sprzyjają chorobom przyzębia.

Stomatologia dziecięca - pedodoncja

Stomatologia dziecięca - pedodoncja

 1. Prawdziwe kłopoty stomatologiczne rozpoczynają się wówczas, gdy na światło dzienne zaczynają wychodzić zaniedbania w higienie jamy ustnej jeszcze z czasów dzieciństwa.

  Dlatego warto poświecić wiele uwagi temu, by nasze dzieci - zanim jeszcze pojawią się kłopoty z bolącym ząbkiem ? odwiedziły dentystę, który udzieli wielu cennych porad co do nauki szczotkowania zębów oraz rozpocznie proces profilaktyki fluorkowej polegający na systematycznym lakierowaniu zębów mlecznych, a następnie lakowaniu zębów stałych.

  Jak tylko pojawią się pierwsze zęby, czyli już w pierwszym roku życia warto przyjść ze swoją pociechą do stomatologa, zanim pojawią się kłopoty i ból? Pierwsza miła i bezbolesna wizyta w gabinecie dentystycznym z pewnością zredukuje późniejszy strach przed zabiegami dentystycznymi u naszych dzieci.

  W naszym Centrum kompleksowo zajmujemy się zębami mlecznymi i stałymi, proponując min. różnego rodzaju zabezpieczenia zębów, jak fluoryzacje czy lakowanie bruzd. Podpowiadamy, jak czyścić zęby oraz jak wybrać właściwą pastę i szczotkę.
  Leczymy zęby mleczne, skutecznie eliminując ogniska próchnicowe, co w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej i całego organizmu.

  Priorytetem dla nas jest, by wizyta dziecka przebiegła w spokojnej, bezstresowej atmosferze. Nasi mali pacjenci nie wiedzą, co to ból - na dentystycznym fotelu siadają bez strachu.

Aparat WAND

Aparat WAND

 • Znieczulenie stomatologiczne, które nie musi boleć!
  W naszej ofercie usług posiadamy aparat WAND.

  Do czego służy aparat WAND?:

  Aparat WAND jest urządzeniem do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany poprzez mikroprocesorowy układ kontrolny. Służy do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii.

  Jak działa aparat WAND?:

  Podawanie znieczulenia w The Wand jest bezbolesne dla pacjenta, ponieważ "The Wand" podaje płyn znieczulający bardzo wolno - pod kontrolą mikroprocesora. Jest on wchłaniany miejscowo, co umożliwia wykonywanie znieczuleń nie powodujących efektu "skurczu twarzy".

Laser biostymulacyjny - przyśpieszający gojenie ran

Laser biostymulacyjny - przyśpieszający gojenie ran

 • W naszym Centrum posiadamy również laser biostymulacyjny służący do przyśpieszenia gojenia się ran w poszczególnych jednostkach chorobowych:

  • ● podrażnienie miazgi
  • ● zapalenie miazgi
  • ● nadwrażliwość szyjek zębów
  • ● zgorzel miazgi ostre zapalenie ozębnej
  • ● przypadkowe obnażanie miazgi
  • ● zapalenie dziąseł
  • ● zapalenie przyzębia
  • ● martwica dziąseł
  • ● próchnica
  • ● paradontoza
  • ● urazy błony śluzowej np: ugryzienia
  • ● ekstrakcja zęba
  • ● złamanie wyrostka zębodołowego
  • ● urazy stawu skroniowo-żuchwowego
  • ● krwawienie
  • ● suchy zębodół
  • ● iniekcja
  • ● w przypadku utrzymującego się bólu w miejscu wkłucia igły - resekcja wierzchołka zęba
  • ● ostre zapalenie zatoki szczękowej
  • ● opryszczkowe zapalenie jamy ustnej
  • ● opryszczka warg
  • ● afty
  • ● szczękościsk