Metoda skleroterapii piankowej - bezoperacyjne leczenie żylaków.

Metoda ta jest stosowana w leczeniu niewielkich, pojedynczych żylaków oraz w przypadku tak zwanych pajączków naczyniowych. Technika ta opiera się na ostrzykiwaniu odpowiednimi lekami zmienionych chorobowo naczyń żylnych, co w efekcie końcowym prowadzi do zamknięcia naczynia żylnego i zniknięcia poszerzonych splotów żylnych lub pajączków. Nieodłącznym elementem tego zabiegu jest nałożenie opatrunku uciskowego, który powinien być noszony przez około 5-14 dni. Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych. Po zabiegu pacjentka może wrócić do domu.

W naszym Centrum w metodzie skleroterapii piankowej stosujemy oświetlacz naczyniowy VEINLITE - metoda ta polega na oświetleniu skóry specjalnym źródłem światła, które umożliwia lokalizację niewidocznych w USG drobnych naczyń pajączków i sieci naczynek widocznych na nogach na głębokości do 1 cm, jednocześnie eliminuje wielokrotne wkłuwanie igły.

Wykonujemy również skleroterapię niewydolnej żyły odpiszczelowej, odstrzałkowej i dużych żylaków pod kontrolą usg (Echoskleroterapia).