Stomatologia

W naszym Centrum pracujemy na materiałach renomowanych firm, które jakościowo najbardziej przypominają strukturę zębów. Pozwalają na estetyczne i funkcjonalne uzupełnienie brakujących tkanek zębów.

Przeprowadzamy wybielanie zębów w pełni bezpiecznymi metodami. Technologie stosowane w naszym Centrum są całkowicie nieszkodliwe dla tkanek zębów, a działanie wybielające jest długotrwałe.

Codzienna dbałość o higienę jamy ustnej, codzienne mycie zębów (szczotkowanie i czyszczenie nicią dentystyczną oraz płukanie płynami dezynfekującymi jamę ustną) to najważniejsze kroki na drodze ograniczenia rozwoju próchnicy.

Samodzielne zabiegi higieniczne jamy ustnej to podstawa, ale należy przede wszystkim korzystać z systematycznych wizy kontrolnych u stomatologa i bezpłatnych badań kontrolnych, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem własnych zębów, ich zdrowym wyglądem.

Profilaktyka stomatologiczna pełni bowiem rolę swoistej szczepionki przed próchnicą. Warto więć zadbać o zdrowie naszych zębów, zanim pojawi się ból, nadwrażliwość tkanek zębów, nieprzyjemny zapach z ust, czy nieestetyczny kolor zębów.

Instrukcja mycia zębów
Technika mycia zębów powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Dentyści zalecają myć zęby w następujący sposób: przyciśnij szczoteczkę pod kątem 45° do krawędzi dziąseł, a następnie kolistymi ruchami przesuwaj ją od krawędzi dziąseł w kierunku korony zębów. wyczyść w ten sposób zewnętrzną i wewnętrzną część zębów, szczotkuj powierzchnie żujące zębów trzonowych krótkimi ruchami w tył i w przód.

Instrukcja czyszczenia zębów nicią dentystyczną
Urwij kawałek nici dentystycznej o długości ok. 40 cm, owiń jej końce na palcach środowych obu rąk, a następnie napnij nić na długości kilku centymetrów pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. ostrożnie wprowadź nić w przestrzeń międzyzębową i przesuwaj ją ruchami w górę i w dół w stosunku do krawędzi dziąseł, aby uniknąć ich uszkodzenia. po użyciu nici wypłucz usta wodą.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zębów objętych procesem próchnicowym. W zależności od stopnia zaawansowania próchnicy wyróżniamy plamę próchnicową, którą poddajemy się szybkiemu i nieinwazyjnemu leczeniu. W tej sytuacji stosuje się zabiegi remineralizujące szkliwo (fluoryzacja), czyli zapobiegające dalszemu rozwojowi choroby. Niestety zaniedbana, czy pominięta w tej fazie próchnica może szybko się przekształcić w próchnicę obejmującą pozostałe tkanki zęba, czyli powodującą widoczne ubytki w zębie, które muszą być poddane leczeniu. Kolejnym etapem w rozwoju próchnicy jest próchnica głęboka, powodująca bardzo często odczuwany ból zęba: przy spożywaniu zimnych i gorących napojów i słodkich potraw. Nieleczona i ignorowana próchnica może prowadzić do schorzeń miazgi zęba, co z kolei prowadzi do długiego procesu leczenia endodentycznego.

By jak najwcześniej powiedzieć próchnicy „STOP” skorzystaj z konsultacji dentystycznej w naszym Centrum raz na sześć miesięcy.

Protetyka zajmuje się zarówno uzupełnianiem brakujących zębów, jak i rekonstrukcją zniszczonych zębów. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu stomatognatycznego brak zęba wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Dlatego w przypadku utraty chociaż jednego z zębów, warto skonsultować się z lekarzem dentystą – protetykiem. Uniknąć wówczas można powikłań polegających na przemieszczaniu się pozostałych zębów, powstawaniu szpar między nimi. Jeśli ząb jest bardzo zniszczony, nieestetyczny, przebarwiony powinien być zaopatrzony wkłądem koronowo-korzeniowym i koroną. Wiele osób, u których pojawiły się liczne braki w uzębieniu decydują się na wykonanie protezy.

Dysponujemy własnym laboratorium protetycznym. Wszystkie prace wykonujemy na miejscu, co znacznie skraca czas oczekiwania i pozwala na bieżącą kontrolę jakości.

Nowe metody i materiały oraz rosnące wymagania pacjentów związane ze zmianą świadomości społecznej i postrzegania siebie, bezpośrednio przyczyniły się do rozwoju stomatologii estetycznej. Automatycznie stała się ona jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin stomatologii. W naszym centrum wykonujemy licówki oraz korony pełnoceramiczne.

Licówki
to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów. Licówki likwidują wszelkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że wyglądają one zdrowo i naturalnie.

Korony pełnoceramiczne
wykonane są tylko i wyłącznie ze specjalnej, bardzo wytrzymałej porcelany. Dzięki wyeliminowaniu metalu można uzyskać efekt idealnego odwzorowania struktury i koloru zęba. W porównaniu z koronami w których porcelana jest napalana  na metal ze stopów szlachetnych korony pełnoceramiczne jeszcze lepiej potrafią oddać strukturę anatomiczną i kolor zęba. Jeżeli prześwietlimy ząb naturalny i koronę pełnoceramiczną silnym światłem, nie będzie można stwierdzić różnicy. Oznacza to, że praktycznie przy każdym oświetleniu korona pełnoceramiczna wygląda naturalnie.

 • Jest to dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych.

Gdy próchnica doprowadziła do przedostania się bakterii do miazgi zęba (jamy), tym samym powodując jej zapalenie, martwicę lub zgorzel – konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego (endodontycznego). W trakcie zabiegu usuwa się zainfekowaną tkankę z wnętrza zęba, ząb oczyszcza się chemicznie i mechanicznie, a powstałą przestrzeń wypełnia szczelnie specjalnym materiałem.

Leczenie endodontyczne jest przeprowadzane przy bardzo głębokich ubytkach, którym towarzyszą stałe dolegliwości bólowe przy martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych – przed wykonaniem korony lub mostu.

W wyniku niewłaściwej higieny dochodzi do odkładania się płytki nazębnej, czyli kamienia nazębnego. Pojawia się wówczas stan zapalny dziąseł, krwawienie z dziąseł, dochodzi do do zaburzenia równowagi we florze bakteryjnej w szczelinie dziąsłowej.

Przyczyn chorób przyzębia jest wiele. Do najczęstszych – od nas bezpośrednio zależnych – można zaliczyć niewłaściwą higienę jamy ustnej. Dodatkowo choroby przyzębia mogą potęgować takie czynniki jak: nieprawidłowy zgryz, brak punktów stycznych, zgrzytanie zębami, nikotyna. Warto podkreślić, że także nieodpowiednie odżywianie się, przyjmowanie niektórych leków oraz wysoki poziom stresu sprzyjają chorobom przyzębia.

Prawdziwe kłopoty stomatologiczne rozpoczynają się wówczas, gdy na światło dzienne zaczynają wychodzić zaniedbania w higienie jamy ustnej jeszcze z czasów dzieciństwa.

Dlatego warto poświecić wiele uwagi temu, by nasze dzieci – zanim jeszcze pojawią się kłopoty z bolącym ząbkiem ? odwiedziły dentystę, który udzieli wielu cennych porad co do nauki szczotkowania zębów oraz rozpocznie proces profilaktyki fluorkowej polegający na systematycznym lakierowaniu zębów mlecznych, a następnie lakowaniu zębów stałych.

Jak tylko pojawią się pierwsze zęby, czyli już w pierwszym roku życia warto przyjść ze swoją pociechą do stomatologa, zanim pojawią się kłopoty i ból? Pierwsza miła i bezbolesna wizyta w gabinecie dentystycznym z pewnością zredukuje późniejszy strach przed zabiegami dentystycznymi u naszych dzieci.

W naszym Centrum kompleksowo zajmujemy się zębami mlecznymi i stałymi, proponując min. różnego rodzaju zabezpieczenia zębów, jak fluoryzacje czy lakowanie bruzd. Podpowiadamy, jak czyścić zęby oraz jak wybrać właściwą pastę i szczotkę.
Leczymy zęby mleczne, skutecznie eliminując ogniska próchnicowe, co w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej i całego organizmu.

Priorytetem dla nas jest, by wizyta dziecka przebiegła w spokojnej, bezstresowej atmosferze. Nasi mali pacjenci nie wiedzą, co to ból – na dentystycznym fotelu siadają bez strachu.

Znieczulenie stomatologiczne, które nie musi boleć!
W naszej ofercie usług posiadamy aparat WAND.

Do czego służy aparat WAND?:

Aparat WAND jest urządzeniem do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany poprzez mikroprocesorowy układ kontrolny. Służy do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii.

Jak działa aparat WAND?:

Podawanie znieczulenia w The Wand jest bezbolesne dla pacjenta, ponieważ „The Wand” podaje płyn znieczulający bardzo wolno – pod kontrolą mikroprocesora. Jest on wchłaniany miejscowo, co umożliwia wykonywanie znieczuleń nie powodujących efektu „skurczu twarzy”.

 • W naszym Centrum posiadamy również laser biostymulacyjny służący do przyśpieszenia gojenia się ran w poszczególnych jednostkach chorobowych:
  • – podrażnienie miazgi
  • – zapalenie miazgi
  • – nadwrażliwość szyjek zębów
  • – zgorzel miazgi ostre zapalenie ozębnej
  • – przypadkowe obnażanie miazgi
  • – zapalenie dziąseł
  • – zapalenie przyzębia
  • – martwica dziąseł
  • – próchnica
  • – paradontoza
  • – urazy błony śluzowej np: ugryzienia
  • – ekstrakcja zęba
  • – złamanie wyrostka zębodołowego
  • – urazy stawu skroniowo-żuchwowego
  • – krwawienie
  • – suchy zębodół
  • – iniekcja
  • – w przypadku utrzymującego się bólu w miejscu wkłucia igły – resekcja wierzchołka zęba
  • – ostre zapalenie zatoki szczękowej
  • – opryszczkowe zapalenie jamy ustnej
  • – opryszczka warg
  • – afty
  • – szczękościsk