Medycyna estetyczna​

Małgorzata Braczkowska

Dyplomowany Europejski Lekarz Specjalista w zakresie Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Anestezji Regionalnej i leczenia bólu ostrego. Asystent naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu, Klinika i Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Małgorzata Braczkowska

Medycyna estetyczna = Medycyna jakości życia

Nie ma piękna bez zdrowia – medycyna estetyczna to inwestycja w zdrowie oraz polepszenie jakości życia. Skóra jest naszą wizytówką, a jednocześnie lustrem stanu zdrowia, na które wg definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) składa się dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny. Zadowolenie z naszego wyglądu przekłada się więc na dobre samopoczucie, a to z kolei na nasze zdrowie i jakość życia.

Medycyna estetyczna to narzędzie do walki z czasem. Poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry – czyni cuda. Warto pamiętać, że efekty zabiegów  podkreślających naturalne piękno będą znacznie lepsze i bardziej długotrwałe, jeśli utrzymamy zdrowy tryb życia, co w konsekwencji zmniejszy ryzyko chorób takich jak np. nadciśnienie tętnicze, zawał serca czy udar mózgu. 

W dzisiejszym świecie wszyscy wykorzystujemy czas do maksimum. Gonimy za wieczną młodością szukając złotego środka, aby być na zawsze pięknym. Nie sztuką jest jednak zatrzymać proces starzenia się za wszelką cenę – Sztuką jest spowolnić proces starzenia zachowując przy tym zdrowie, harmonijny rytm i naturalny efekt. W naszym gabinecie promujemy holistyczne podejście odpowiedzialnego dbania o siebie, wydobywamy naturalne piękno każdego pacjenta. Mówimy głośno i otwarcie o tym, co możemy zrobić, by starzeć się wolniej w bezpieczny sposób.

„– Pacjenci często wstydzą się poruszać z lekarzem problem niezadowolenia ze swojego wyglądu. Pokutuje opinia, że wygląd jest mniej ważny niż zdrowie. Nie rozumiemy, że te dwa czynniki są spójne. Rodzina czy partner często bagatelizują nasze fizyczne defekty jak rozstępy, zmarszczki czy fałdki tłuszczu, a my czujemy się z nimi po prostu źle. W gabinecie przełamujemy tematy tabu. Mówimy o tym jak medycyna może pomóc, by poczuć się dobrze we własnej skórze.” – lek Małgorzata Braczkowska w artykule MADE IN 

Oferta

Konsultacja lekarska

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą i kompleksową konsultacją lekarską, w pierwszym etapie ustalony zostaje plan terapii i postępowania zabiegowego tak, aby sprostać oczekiwaniom pacjenta zachowując maksymalne bezpieczeństwo.

 

Rewitalizacja skóry twarzy i ciała

Dostępny jest wachlarz zabiegów mających na celu wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawę jej elastyczności i gęstości. Szczegółowe informacje dostępne poniżej:

Lifting bez skalpela

Opadające policzki oraz utrata owalu twarzy niekorzystnie wpływają na nasz wygląd – oblicze zaczyna przybierać smutny, a niekiedy wręcz surowy wygląd. Zmiany te związane są z upływem czasu, jednak bywa, że dotykają również młode osoby (np. w wyniku nagłego spadku masy ciała, czy też przebytej choroby). Dzieje się tak za sprawą utraty tzw. podściółki tłuszczowej, która odpowiada za jędrność i objętość i policzków. Ubytki te można jednak uzupełnić poprzez wstrzyknięcie pod skórę wypełniaczy i/lub stymulatorów produkcji kolagenu. Oferowane w naszym gabinecie zabiegi, to cały wachlarz propozycji, które mają na celu podniesienie, wygładzenie, ujędrnienie i przywrócenie gęstości skóry, a także odbudowanie utraconej objętości. Pozwalają one modulować kontur twarzy, dzięki czemu nasza twarz nabiera zdrowego i młodzieńczego wyglądu.

Redukcja zmarszczek, rozstępów i przebarwień

Zaaplikowane substancje chemiczne powodują przyśpieszenie odnowy komórkowej, szybkie działanie i efekt polega za złuszczeniu skóry, działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się bardziej nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

Modelowanie ust

Proponowane zabiegi mają na celu nawilżenie, korekcję i modelowanie ust, dopasowane indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta, tak by nadać im świeży, zdrowy i oszałamiający wygląd bez efektu napompowanych ust.

Rewitalizacja okolicy oczu

Redukcja cieni i worków pod oczami, zmarszczek okolicy oka, uniesienie brwi – efekt tzw. „otwarcia oka”, redukcja wiotkości skóry, poprawa nawodnienia i rozjaśnienia delikatnej skóry okolicy oka.

Redukcja nadmiernej potliwości

Nadpotliwość to nadaktywność gruczołów potowych, których reakcja jest niewspółmierna do przyczyny. Problem nadpotliwości można zwalczać poprzez zastrzyki z toksyny botulinowej, która blokuje działanie grupy nerwów odpowiedzialnych za kierowanie pracą gruczołów potowych.

Leczenie bruksizmu

  • Zastosowanie toksyny botulinowej zmniejsza napięcie mięśni żuchwy, przez co zgrzytanie zębami staje się mniej intensywne lub zanika całkowicie. Efektem „ubocznym” jest wysmuklenie twarzy, która zyskuje harmonijny wygląd.

Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej

  • Nieinwazyjne modelowanie sylwetki polegające na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Efekt serii zabiegów to utrata zazwyczaj 3-5 cm w obwodzie, w miejscu podania preparatu. Ilość zabiegów uzależniona jest od ilości miejscowej tkanki tłuszczowej.

Leczenie Łysienia

Leczenie łysienia, zmniejszenie utraty włosów, stymulacja wzrostu włosa; efekt – wyraźnie zdrowsze i lepiej wyglądające włosy.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy na stronę: https://braczkowska.pl/oferta/